Igår gjorde vi ett braigt fynd! Jag fick nämligen span på vinterkängor till tjejerna för halva priset från adidas! Så älskling åkte med Nora och provade ut rätt storlek så var jag hemma med Nova, dom har samma storlek som tur är! Så nu fick vi två par till priset av ett vilket är en affär helt i min smak. Så nu har alla barnen vinterskor så nu fattas bara ytterkläder. Neo har en ny Mckinley skidjacka som vi fyndade i början utav året. Så han behöver bara termobyxor och det blir nog i samma märke. Tjejerna ska få nya overaller och det ska jag titta efter i Go Ulla. Dit ska jag om en vecka!!! Förstå min lycka!!!
Praktisk och skön vinterkänga med bästa funktion för att hålla barnets fötter varma och torra. Praktisk modell med kardborrestängning på skaftet så den blir enkel att ta av och på. Snölås vid plösen. Förstärkt över tå och häl. Dragtamp baktill på skaftet.
Ovandel: tålig och vattentät syntet och textil.
Foder: värmande fleece med PRIMALOFT®, extra isolerande funktionsmaterial som är snabbtorkande och har god andasfunktion. Värmer även när det har blivit blött. Polstrat skaft, hälkappa och plös.
Innersula: urtagbar, stoppad, textilklädd.
Mellansula: bekvämt stötdämpande EVA.
Yttersula: extra slitstark TRAXION® gummisula med mönster anpassat för halt och blött underlag.



Hej vilken affär köpte ni skorna? Fanns det till pojkar också? Med vänlig hälsning, Charlotte
Hej! Skorna kommer från XXL och det finns som till pojkar också =)
http://www.xxl.se/skor/barn-och-juniorskor/vinterskor/holtanna-snow-cf-pl-i-vinterskor-1083519
Tack för svaret måste jag titta efter:)