Då var sista dagen på sommarlovet här och den började inte speciellt bra! Tjejerna dom hade rivit bort en massa tapet på morgonen. Dom har varit på nästan alla skarvar längs ena sidan så det ser inte alls roligt ut i deras sovrum…suck. Det är inget roligt alls när dom förstör en massa. Det är inte deras mening utan dom tycker det är lite roligt att busa men saker går oftast sönder då. Dom har haft sönder så mycket saker för oss och nu när det är tapeten som gäller känns det verkligen inte kul! Så deras sovrum måste vi tapetsera om men det lär dröja! Tur iaf att vi inte valt en DYR tapet. Neo han pillade aldrig tapet så det tar tjejerna igen nu.
Jag försökte limma fast några bitar men det ser ändå inte bra ut. Stör mig nått enormt på det men men. Så den dagliga kom vi iväg på jätte sent för limmandet tog sin lilla tid och jag blev på så dåligt humör också. Nått positivt var att jag invigde mina nya skor men mer om det sen.
Nu har jag trampat på Crosstrainerna också så jag ska strax duscha så ska vi åka och handla. Jag ska också baka en paj för vi ska hem till mamma och pappa sen. Karlarna ska iväg på hockey så vi tjejer ska vara hemma med mamma och ha lite tjejkväll.
Neo han har också sovit hemma hos syster och Stefan. Vi hade tacobuffé hos mamma och pappa igår och då frågade syster om Neo ville följa med till Mantis och sova där. Så där har han tillbringat sista dagen på sommarlovet. Jag har mest haft ångest. Tycker inte det var länge sen vi var på hans första avslutning och hade all ledighet framför oss. Men det väntar en spännande höst, speciellt för barnen. Men slår man upp ordet ångest så är det numera en bild på mig!!!!!



vad tråkigt att dem rivit på tapeterna. de har inte B gjort, han målar istället.
Inte lätt när dem ska ha ”roligt”. För ett tag så gick dottern loss med kritor inne på barnens rum, så under en bra stund fick jag gå runt och skrubba med svinto:( Fick inte bort precis allt…nog för att tapeten i deras rum inte är så fin sen innan, men det är inte skoj när det ska bli mer förstört.